Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Uftaland - Rafani Praha 2:3sn

6. kolo - 2016/2017
Palmovka-Loba, 20.10.2016, 19:30 hod.
Ze zápasu jsem měl celkem obavy, zvlášť když jsem viděl, že soupeři přišla na výpomoc celá pětka z "A" týmu hrající "národku". Velkou hrozbu znamenal hlavně Pavel Uher, který den předtím řádil v utkání "A" týmu Rafanů proti Kertu "B" a v podstatě sám

rozhodl s bilancí 6+1. Polilo mě před zápasem horko, když jsem ho viděl přicházet, tím spíš, že o den dříve jsem jeho famózní výkon v "národce" sledoval na vlastní oči.

Taktika v zápase proti tomuto velmi silnému soupeři, kterým Rafani jsou, byla jasná. Hrát ze zabezpečené obrany, důsledně obsazovat hráče soupeře a nepouštět je do velkých šancí. A když k tomu bude možnost zkusit něco vytvořit z protiútoků. A hlavně se pokud možno vyvarovat velkých chyb v obraně což nás často stojí dobrý výsledek. Musím kluky moc pochválit, bojovali, ze všech sil se drželi stanovené taktiky a skutečně se nám dařilo soupeři odolávat. Bylo to podpořeno výborným výkonem gólmana Bobka, velmi slušnou a urputnou hrou všech hráčů. Po slabším začátku, kdy nás soupeř sevřel, a my se soustředili jen na obranu, jsme se osmělili a chodili i do rychlých protiútoků i tak se štěstím skončila první třetina 0:1 z našeho pohledu. V druhé třetině jsme byli již nebezpečnější, i když je nutno přiznat že soupeř byl stále lepší. Tuto část hry jsme vyhráli 2:1 a po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 2:2.

Ve třetí třetině už žádná branka nepadla i když šance k tomu byly na obou stranách a k mému překvapení, kdy jsem se obával závěrečného velkého náporu Rafanů ve snaze strhnout výhru na jejich stranu. Tento nápor se nekonal, soupeř překvapivě dohrával na remízu a bránil jí. Paradoxně jsme to byli my, kdo mohl v závěru ze dvou šancí rozhodnout. Nestalo se a tak opět musely rozhodnout samostatné nájezdy. Naše prokletí letos, protože již potřetí v této sezóně jsme podlehli a to vždy stejným výsledkem 2:3 po nájezdech.

Sportovně musím uznat že, soupeř byl lepší, ale soustředěný výkon našeho týmu přinesl výsledek. Včera jsem si ani nemohl stěžovat na neproměňování šancí. Naopak se nám dařilo, poprvé v sezóně se k nám přiklonilo i štěstí a my jsme vytěžili z minima maximum. Také pomohl návrat do sestavy Dušana, který včera ukázal, že je stále velmi platným hráčem a byl naším nejlepším mužem na place.

O víkendu nás čeká dvojboj, nejprve v sobotu s Hanspaulkou a poté v neděli s nováčkem Red Wings MB. Doufám že, konečně zrušíme penaltové prokletí a budeme alespoň v jednom zápase bodovat naplno.