Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Zobrazení: 557

SF - 2017/2018
Palmovka-Loba, 20. 5. 2018, 10:00 hod.
stav serie: 2:0
Po včerejším výprasku nastoupil Uftaland v lehce obměněné sestavě, avšak do zápasu vkročil opět v počtu 7+1 statečných. Až na druhou třetinu přišel posílit Uftu ještě Michael Langr, který stanovil finální počet hostujících hráčů na 8+1.

Kuba Nágl, gólman Ufty, se zřejmě rozhodl, že Hanspaulku psychicky zničí a předváděl zákroky, kterým nevěřil snad nikdo z přítomných. Zuby si na něm ve 100% šancích vylámali střelci par excellence - Šmerha, Kohút, Kučera, Hájek a další. Když už se Hanspaulka radovala ze vstřeleného gólu, objevila se odkudsi na poslední chvíli "Bobkova" lapačka, vyrážečka, hokejka nebo beton a bylo po radosti. Když kombinaci tří hráčů do prázdné brány, kterou ve druhé třetině zakončovala největší hvězda Hanspaulky, Tomáš Šmerha z HC Slavia Praha, zastavil "Bobek" svým skokem a nataženou lapačkou na brankové čáře, bylo jasné, že gólové hody ze soboty se opakovat nebudou a Hanspaulka svede s "Bobkem" další nervydrásající souboj o každý míček.

A byl to nabuzený Uftaland, který šel jako první do vedení, když brankáře Peterku prostřelil po teči domácího obránce Jakub Tabášek.

Ve druhé třetině ale Uftaland pykal za faul a zatočenou dělovkou od modré vyrovnával Šmerha - 1:1. Hanspaulka dál tlačila a Uftaland se snažil z minima času v útočné třetině vytěžit maximum. Střely "Tabyho" i opět skvěle hrajícího Vladimíra Emingera nebezpečně ohrožovaly domácího gólmana. Když se Šmerha u mantinelu v útočném pásmu zbavil bránícího soupeře a z ideální pozice na kruzích zamířil s milimetrovou přesností do brány, bylo to rázem 2:1 pro Hanspaulku. Uftaland ale dnes odolával tlaku Hanspaulky mnohem trpělivěji a účinněji, na 2:2 vyrovnával opět "Taby" a o zápletku bylo postaráno. Ještě před druhou přestávkou však nechal Uftaland trestuhodně utéct do brejku domácí hvězdu, Tomáše Šmerhu, který bravurně provedeným blafákem završil čistý hattrick - 3:2.

Ve třetí třetině pokračovalo obléhání hostující brány a souboj Hanspaulky s "Bobkem", ale náš brankář pokračoval ve svém dechberoucím výkonu a nedovolil domácím žádnou z 18 střel odskočit ve skóre. Nakonec tedy udeřilo na druhé straně. Po zaváhání domácí obrany srovnal skóre 2 minuty před koncem třetí patnáctiminutovky neomylný Vladimír Eminger - 3:3!

V prodloužení došel zápas rozuzlení. Po jedné z šancí Hanspaulky přerušil "Bobek" hru a vhazovalo se po jeho pravé ruce. Čistě vyhraná buly Šmerhy a dělovka "z první" k tyči jeho spoluhráče ze Slavie, Davida Kohúta určily zápasu konečný výsledek 4:3pp a vedení Hanspaulky v semifinálové sérii 2:0 na zápasy.

Uftaland po včerejší demolici ukázal, že soustředěným výkonem podpořeným výkonem svého brankáře může Hanspaulku ještě potrápit.

Nejlepší hráči: Nágl Jakub

HC Hanspaulka - Uftaland 4:3pp (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Střely: 41:21, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0