Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 06 listopad 2016
Zobrazení: 758

9. kolo - 2016/2017
Horní Počaply, 6.11.2016, 14:00 hod.

Po jednotýdenní pauze, kdy byl státní svátek, se opět naplno roztočil kolotoč pražské hokejbalové ligy. My jsme s Uftalandem zamířili do pěkného areálu v Horních Počaplech. Utkání bylo zahájeno minutou ticha

za tragicky zesnulého Libora Topolánka, reprezentanta a kapitána celku HC Kert Praha. Topa jsem osobně poznal při letní Harfa lize a byl to skvělý hráč a výborný člověk. Ať ti to tam nahoře střílí Tope.

Samotný zápas pro nás začal poněkud smolně. První dvě střely na naši branku skončily v síti, i když nebyly nikterak nebezpečné. Naše náhrada za brankáře Bobka, který z důvodů služební cesty nemohl nastoupit, si vybrala daň a bylo to dost kruté rozkoukávání se. Zápas jsme tedy začali za stavu 2:0, pro našeho soupeře.

Podařilo se nám oklepat ze šoku a soupeře jsme zatlačili, herně se zvedli a vytvářeli si dost brankových příležitostí. Bohužel opět "tradiční uftalandí" neproměňování vyložených brankových šancí nám nedovolilo více než se stále držet na dostřel jedné branky, celý zápas jsme gólově tahali za kratší konec i když opticky, jsme měli daleko více jasných šancí než soupeř. 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, to byl vývoj skóre během zápasu. Bohužel jsme dali asi tři tyčky, míček několikrát poskakoval po brankové čáře opuštěné branky již překonaným brankářem soupeře, nic platné žádný gól z toho nebyl. Na konečný výsledek 2:5 upravil soupeř až chvíli před koncem, kdy jsme od šesté minuty třetí třetiny marně tlačili za korekcí a vyrovnáním výsledku, tak při snaze vše dopředu soupeř ojedinělým protiútokem v této části hry přidal již nic neřešící poslední branku.

Tým musím za zápas celkově pochválit, zaujetí, nasazení i organizace hry, to vše bylo celkem v pořádku. Bohužel prostě je to opět neproměňování šancí co nás stojí body. Přiznám se, že jsem z toho už celkem frustrován a nevím co s tím. Chybí klid ve finální fázi, hlava nahoře a správné řešení situace. A to prostě já jako trenér nedokáži dost dobře zlepšit, to je v samotných hráčích.