Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 25 březen 2017
Zobrazení: 663

19. kolo - 2016/2017
Palmovka-Loba, 25.3.2017, 12:00 hod.

Třetí jarní zápas Uftalandu nevyšel podle představ. Už od prvních minut bylo zřejmé, že soupeř v plné sestavě bude činit našemu nebývale početnému týmu problémy a i přes uspokojivý výkon v první třetině

jsme už v této části hry dvakrát inkasovali. V průběhu úvodní patnáctiminutovky se do utkání zapojila také naše nová posila, Vladimír Eminger, který ještě donedávna brázdil extraligový led v dresu HC Sparta Praha. První hokejbalová střídání v kariéře byla spíše seznamovací, avšak s každým dalším naskočením na hřiště se více projevoval přehled, individuální dovednosti a také rychlost, kterou ozdobil hru Uftalandu. Druhá třetina začala rychle využitou přesilovkou Rafanů, a tedy navýšením skóre na 3:0. V této fázi hry Uftaland polevil a po druhém dějství svítil na tabuli nepříznivý stav 0:4 z našeho pohledu. Třetí třetina ovšem nabídla zlepšený herní projev Ufty, který byl dirigován zejména naší novou posilou. Odměnou nám byla branka Martina Žíly, na kterou právě Vladimír Eminger přihrával, když celou útočnou akci vymyslel, a získal tak svůj první kanadský bod v prvním hokejbalovém zápase v kariéře. Vysoké tempo a nasazení obou týmů po druhé přestávce bylo ozdobou zápasu a na Prales nebývale vysoká divácká návštěva se mohla předváděnou hrou bavit. Ne už tolik Uftaland, protože před koncem poslední třetiny získali Rafani přesilovku, kterou bleskově využili a veškeré naše touhy po zdramatizování zápasu rázně utnuli. V poslední minutě ještě nechali hostující hráči trestuhodně proklouznout do brejku Tomáše Dlouhého, který se v těchto situacích obvykle nemýlí. Skóre se tak zastavilo na pro nás nelichotivém výsledku 1:6, který odpovídal i poměru střel 18:50 z pohledu Uftalandu. Další zápas hrajeme na Palmovce už ve čtvrtek, kdy přivítáme Hanspaulku. Přijďte nás podpořit v boji o veledůležité body na cestě do předkola!