Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 16 duben 2018
Zobrazení: 537

2017/2018
Palmovka-Asfalt, 15. 4. 2018, 18:30 hod.

Po sobotním výjezdu, kde jsme zaznamenali drobné šrámy v podobě kapitánova (Maťo)  zlomeného nosu a Cadizova monoklu, jsme se v neděli sešli k večernímu zápasu na domácím hřišti a konečně taky na asfaltu.

Počet hráčů byl o jednoho více než v sobotu, takže se nás sešlo 9 do pole.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a už v páté minutě se po krásné souhře trefil do černého Lukáš Havelka. Bobek po svých dvou vychytaných nulách pokračoval v parádních výkonech, ale i obraná hra fungovala výtečně. Bobka se nakonec podařilo prostřelit Aviru až ve 12 minutě, 1:1.

V úvodu druhé třetiny udělal jeden z našich hrubici na modré čáře a soupeř toho hned využil nekompromisní střelou pod víko, 1:2. Dál pokračoval zápas v poměrně slušném tempu a bohužel jsme zase spálili několik tutovek a samostatných breaků. Po jednom samostatném úniku se nám však podařilo skórovat a Vladimír Eminger procpal míček za záda hostujícího gólmana, 2:2. Ačkoliv se hrál poslední zápas víkendu, tak i po sedmé hodině večer byla teplota poměrně vysoká. Náš brankář čelil i několika tvrdým střelám soupeře, které blokoval maskou. Po jedné z nich se hra však nepřerušila, Avir toho využil a zvýšil na 2:3. Všechny tyto okolnosti vedly k tomu, že náš brankář po druhé třetině zkolaboval, takže hra byla na zhruba 30minut přerušena. Za pomoci několika hráčů jak z UFty tak z AVIRu (za což jim patří velký dík) se povedlo Bobka stabilizovat. Přivolaná záchranka ho odvezla na Bulovku, kde byl řádně vyšetřen a ještě v noci propuštěn do domácího léčení.

Před třetí třetinou jsme však museli vyřešit otázku kdo do brány. Jasná volba padla na Štěrbiče jakožto bývalého hokejového gólmana. Trochu to kazil fakt, že chytá na opačnou stranu než Bobek, ale v tomto se hráči Aviru projevili jako naprostí pohodáři se smyslem pro fair play a půjčili mu náčiní ze skladových zásob. Další významné plus pro hráče AVIRu.

Štěrbič se role náhradníka zhostil na jedničku a za svá záda pustil po dorážce jen jeden míček, který byl včas pokryt obráncem. Situace z přestávky mezi druhou a třetí třetinou nás ještě více semkla a celý tým makal na plno, a to i přestože jsme byli o jednoho hráče méně. Nakonec se nám i podařilo vyrovnat po pěti minutách třetí třetiny zásluhou Lukáše Havelky, 3:3. Zbytek třetí třetiny se hrál stále ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách, ale jak náš gólman, tak ani hostující gólman za svá záda již žádný míček nepustili.

Po nerozhodném stavu následovali nájezdy. Eminger, Havelka ani Langer na naší straně neproměnili a zároveň nás zachránila tyčka při druhém nájezdu AVIRu. Jako čtvrtý šel na řadu Hulda a nekompromisní střelou pod víko poslal UFTu do vedení. AVIR pak poslední nájezd neproměnil díky vynikajícímu Štěrbičovi v bráně a mohli jsme slavit důležité 2 body v boji o play-off.

Bodově velmi povedený víkend (5 bodů) ovšem kazí fakt několika zranění. Věříme, že všichni budou v pořádku a vrátí se brzy do sestavy.
Bobkovi přejeme hlavně hodně zdraví a tato výhra byla pro něj, protože za poslední skvělé výkony co předvádí v brankovišti, si to jistě zaslouží a hlavně díky němu jsme se v jarní části posunuli na příčky zaručující play-off. Ovšem ještě není vyhráno a bojujeme dál!!

Nejlepší hráči: Jakub Nágl, Filip Štěrba

Uftaland - SHM HK Avir Praha B 4:3sn (0:0,0:0,0:1)
Střely: 26:27, vyloučení: 2:3, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0