Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

1. kolo - 2016/2017
Palmovka-Loba, 22.9.2016, 19:30 hod.
Odehráli jsme první zapas nové sezóny proti týmu Goblins. Potvrdili jsme v něm zlepšení z konce minulé sezony, kdy jsme dokázali zle potrápit pozdější finalisty z Avir Praha a z Haunspaulky a nakonec i odehrát slušné zapasy proti favoritům

z Mladé Boleslavi v play off. Ale to je už minulost a musíme se soustředit na novou sezonu.

Do zápasu proti Goblinům Marka Skramužskěho jsme vstoupili velice dobře a od začátku jsme se prezentovali dobrou hrou která nám po pár minutách přinesla vedení 1:0 když jsme ještě některé další šance spálili. Tým Goblinů byl zřejmě lehce zaskočen. Bohužel trošku nahodnými góly dokázal skóre do konce třetiny otočit na svou stranu. Ve druhě třetině jsme ztratili koncentraci a vysledkem byl herní výpadek a vedeni v poměru 1:5 pro Gobliny. Jako netradiční střelec z dálky se prezentoval Marek Skramužský který vstřelil tři branky, všechny, netradičně pro něj, z velké dálky golfovým úderem i přes mé trenérské upozorňování že nesmi dostat prostor ke střele. K naší cti slouží to, že jsme zápas i přes tento stav za kterého jsme nastoupili do třetí třetiny neodevzdali, naopak jsme zlepšenou hrou Gobliny dostali pod velký tlak. Opět střelou z velké dálky, dva metry před červenou čarou dokázal náš kapitán Martin Janota zaskočit golmana soupeře a zavelel tak k velké zteči za otočením výsledku. Třetí třetina se hrála v podstatě na jednu branku a to na branku hostí a náš brankář Jakub Nágl se dost v brance nudil. Bohužel se opět projevil velký nedostatek Uftalandu a to je klid v koncovce a proměňování šancí. Spousta spálených šancí v jasných brankových příležitostech nás zradilo natolik že jsme stihli pouze výsledek zkorigovat na konečných 4:5. Nepomohla ani krátká power play 34 vteřin před koncem která byla riskantně zahájena při vhazováni v prostředním kruhu hřiště, přesto jsme si dokázali vytvořit během teto krátké doby ještě dvě šance na srovnání výsledku. Nic naplat, výpadek ve druhé třetině nás stál zápas a včera zasloužené body. Ve výborném světle se ukázaly dvě naše posily, Jirka Bémer a Jakub Hulínský. Přes to že jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě kvůli různým povinnostem některých hráčů, tým prokázal že má na to hrát důstojnější roli v pražské hokejbalové soutěži. Pokud se vyvarujeme takových výpadků ve hře a v organizaci hry jako ve druhé třetině jsem optimistou. Petr Šikýř - trenér

Nejlepší hráč: Hulinský

Uftaland - SHM Goblins Praha 4:5 (1:3,0:2,3:0)
Střely: 38:26, vyloučení: 2:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0