Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 30 září 2016
Zobrazení: 663

2. kolo - 2016/2017
Palmovka-Loba, 29.9.2016, 19:30 hod.
V druhém kole jsme odehráli zápas proti THC Praha. Po narození syna Nicolase našeho hráče Faza v den utkání a následném večeru si nejsem tak ůplně jistý co mám vlastně hodnotit, nějak mně to vše splývá, náš zápas, zapíjení potomka a ranní finále

World Cupu, ktere přineslo nadherný hokej se strhujícím závěrem.

Pokusím se zhodnotit včerejší zápas proti týmu THC, který tradičně patří do špičky pražské hokejbalové soutěže, důvěrně zvané Prales. Proti favoritům jsme nastoupili s cílem odehrát slušné utkání a potvrdit zlepšující se tendenci v našem týmu co se týče hry. Hosté jako favorit zápasu šli brzy do vedení, naštěstí jsme našli protihru a hra nebyla jednoznačná pro hosty i když my jsme hodně málo stříleli a tak jsme neměli možnost vyrovnat. Naopak hosté přidali ještě jednu branku a po první třetině vedli nakonec 2:0. Za tohoto stavu jsem měl velké obavy o utkání, protože Uftaland je proslulý druhou třetinou, kde naprostým herním výpadkem dokáže ztratit zápas.

Hned na začátku druhého dějství jsem měl pocit že kluci mi na střídačce spíš spí, než hrají. To zvýšilo mé obavy z prostřední části hry. Nezbylo než zvýšit můj hlas a rozezvonit budíček. Konečně jsme začali i střílet a ohrožovat branku soupeře. Vyplatilo se a dokázali jsme srovnat stav na 2:2. Za tohoto stavu jsme nastupovali do posledního dějství. Soupeř zvýšili obrátky a chtěl rozhodnout. Nebýt výborného výkonu našeho muže v masce Bobka, zřejmě by se jim to i povedlo, prvních osm minut poslední třetiny byl soupeř lepší a jen náš brankář nás držel ve hře.

Opět kvituji u týmu že jsme se dokázali zvednout, vyrovnat hru a odpovědět herně i když trošku pozdě na můj vkus. V nervozním závěru se díky přesilové hře mohlo přiklonit štěstí i na naši stranu, dokonce když jsme dostali možnost hrát poslední půlminutu dokonce 5na3, ale tahle výhoda nebyla sehraná nijak dobře a tak po 45minutách svítil na ukazateli stav 2:2.

Penaltové rozuzlení začalo naší tyčkou, následně nikdo neskóroval ba dokonce ani třeba právě tou tyčkou se nepřiblížil, až rozhodli nakonec v šesté sérii hosté ve svůj prospěch a urvali tak konečnou výhru 2:3 po samostatných nájezdech.

Na závěr malé hodnocení. Jestliže jsme v zápase s Goblinama byli lepší a přestříleli jsme je výrazným rozdílem a v podstatě 3 body ztratili, včera byl o kousek lepší soupeř z THC, přestřílel nás v poměru 22:36 a my bod získali. Vzhledem k závěru kdy jsme mohli i díky přesilovce převrátit zápas na naši stranu, myslím si že bod navíc z nájezdů pro THC byl jen spravedlivý. Petr Šikýř - trenér

Nejlepší hráč: Hulinský

Uftaland - THC Praha 2:3sn (0:2,2:0,0:0)
Střely: 22:37, vyloučení: 4:7, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0