Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

SHM HbC Fénix Praha - Uftaland 3:2sn

Vytvořeno: 02 říjen 2016
Zobrazení: 612

3. kolo - 2016/2017
Palmovka-Loba, 2.10.2016, 13:00 hod.
V nedělním 3. kole jsme na Palmovce jako hosté odehráli další zápas proti domácím Fénixům. Tento zápas, přestože jsme bodovali, ale jen opět za pouhý bod se mně jako trenérovi moc nelíbil. Myslím si, že tohle byl zápas, kde jsme měli brát body tři,

herně jsme na to měli a po potvrzeném zlepšení hry týmu to musíme prokázat i bodově.

Začátek zápasu byl z naší strany tentokrát dost divný, přizpůsobili jsme se hře soupeře a místo, abychom hráli náš nátlakový, v dobrém slova smyslu agresivní hokejbal, se soupeřem jsme chodili a přizpůsobili se jemu. Za to jsme byli potrestaní, když Fénix využil dvou našich chyb a dostal se do vedení 2:0.

Zlepšenou hrou jsme se dostali na dostřel jedné branky, kdy pěknou ranou po zemi z velkého úhlu od mantinelu korigoval Poldič, ale stále nás trápí velký problém neproměňování šancí. Do velmi slibných pozic se dostali naše nové posily Marek Vardžik a Lukáš Píša, ale bohužel nedokázali proměnit. Závěrečná třetina byla opět v naší režii za velkého tlaku na soupeře, i když náš tlak byl přerušen zbytečnými fauly, kdy jsme se museli bránit dokonce ve třech proti pěti a nemohli tak naopak tlakem na soupeře jít za vítězstvím. Hru v oslabení ve třech jsme přežili bez inkasovaného gólu a opět jsme šli do náporu za otočením výsledku na naší stranu.

Bohužel už se to nepovedlo a opět tedy stejný výsledek jako minulé kolo 2:2 po základní hrací době. Naše prohra na samostatné nájezdy, které nám prostě nejdou. Já jako trenér jsem se včerejším výsledkem nespokojen. Tým Fénixů rozhodně nebyl lepší a o výhru jsme se připravili sami, když jsme skoro polovinu zápasu nehráli, co jsme měli. Nemůžeme vše honit ke konci zápasu. Pokud bychom hráli celý zápas tak jako ve třetí třetině, tak jsme museli soupeře přehrát jasně o několik gólů.

Ale chci skončit pozitivně, rozhodně se tým i vhodným posílením zvedl, herní projev je diametrálně odlišný od minulé sezóny a to v pozitivním smyslu a hlavně je vidět že Ufta se opět hokejbalem baví a to je dobře.

Petr Šikýř - trenér

Nejlepší hráč: Píša

SHM HbC Fénix Praha - Uftaland 3:2sn (0:0,2:1,0:1)
Střely: 26:36, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Branky(asistence):
23:56 Janota Martin (Píša Lukáš, Hulinský Jakub)
40:55 Polda Petr (Bémer Jiří, Nágl Jakub)

Tresty:
20:24 Gergel Martin
36:51 Stejskal Marek
37:17 Janota Martin OT 10
37:17 Janota Martin

Sestava:
Nágl - Hulinský, Medlík, Kočí, Martoch, Bémer, Stejskal
Vardžik, Janota, Píša - Langr, Gergel, Polda - Žíla, Sekeráš

Zásahy brankáře (Nágl): 23 (88,5%)

Zápis z utkání

Rozhodčí:
Chmel Tomáš, Rezek Imrich