Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Občanské sdružení (od roku 2014 spolek) Uftaland je nezisková organizace vykonávající činnosti sportovních klubů. Uftaland byl založen v roce 1998 jako hokejbalový tým působící ve 2. pražské hokejbalové lize.

Od roku 2001 působí pod hlavičkou Uftalandu i fotbalový tým hrající soutěž Žyla Fotbal Cup.

Nejúspěšnější sezónou byla pro Uftaland sezóna 2002/2003, kdy měl Uftaland 3 hokejbalové a 3 fotbalové týmy. Elitní hokejbalový tým Uftalandu se stal třetím nejlepším týmem v celé Praze poté, co skončil ve 2. národní hokejbalové lize na 5. místě, B-tým Uftalandu pak ve stejné sezóně slavil vítězství v play off 2. pražské hokejbalové ligy.

Na pozici vedoucího týmu se doposud vystřídalo 5 lidí. V 90. letech zahájil více než úspěšné působení v roli šéfa týmu Štěpán "Hynďa" Hynčík, po expanzi a sloučení s týmy Players Praha a Critters stáli dlouhou dobu v čele Daniel Mašát, Marek "Cádiz" Stejskal a zejména pak Martin "Medvěd" Medlík, který vedl tým Uftalandu více než 10 let. Od sezóny 2016/2017 převzal po reorganizaci vedení Tomáš Kočí, který se zhostil nelehké úlohy vrátit Uftaland po letech do pozice sebevědomého týmu, který má u soupeřů zasloužený respekt.

Detailní soupiska a statistiky