Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 09 květen 2017
Zobrazení: 646

OF2 - 2016/2017
Palmovka-Loba, 8.5.2017, 17:30 hod.

Předkolo play-off mělo pro Uftaland pouze dva díly. V sobotu ráno nastoupil náš tým proti Hanspaulce bez své brankářské opory, která plnila dlouho dopředu avizované pracovní povinnosti. Soupeř však žádný z tří nabídnutých alternativních

termínů nebyl ochoten akceptovat, a tak první utkání musel odchytat ve vypůjčené výstroji útočník Marek Vardžik.

Dnes se však Jakub Nágl do brány vrátil a svými přesnými zákroky dlouho držel šance našeho týmu na úspěch. Spolu s výrazně vylepšeným výkonem Uftalandu v útočné i obranné hře svítil v průběhu druhé třetiny na tabuli stav 2:0 pro domácí. Hanspaulka jen složitě překonávala soustředěné pětky Uftalandu a až v přesilové hře se jí podařilo našeho brankáře skrytou střelou propálit. Po druhé třetině držel Uftaland nadějné vedení 2:1 i přes nebezpečný únik dvojice Durák - Vosmik, který zlikvidoval fantastickým zákrokem náš brankář.

Ve třetí třetině musela Hanspaulka ještě zvýšit obrátky, pokud chtěla pomýšlet na úspěch. Oproti papírovým předpokladům ji k tomu totiž nutil bojující Uftaland. Po dvou zaváháních byla snaha soupeře korunována obratem skóre na 2:3, ale náš tým se stále nevzdával. Po jedné z útočných akcí jsme srovnali skóre na 3:3 a drama na Palmovce dosahovalo svého vrcholu.

Rozuzlení přišlo nedlouho před koncem. Po vhazování v našem obranném pásmu, a další skryté střele, se z dorážky prosadil soupeř a vrátil vedení na stranu hostů - 3:4. V závěru jsme se ještě pokusili o power play, ale ani převaha jednoho hráče v poli nevedla k vyrovnání a Hanspaulka naopak vstřelila pojišťující gól do prázdné branky, kterým pečetila své vítězství v utkání i celé sérii.

Uftaland se dnes prezentoval velmi dobrým výkonem, Hanspaulce dnes na hřišti na Palmovce nedal nic zadarmo a sezónu i přes prohru končí se vztyčenou hlavou. Gratulujeme také našemu soupeři k postupu do čtvrtfinále.

Nejlepší hráči: Nágl Jakub, Kočí Tomáš, Eminger Vladimír

Uftaland - HC Hanspaulka 3:5 (0:0,2:1,1:4) - série 0:2
Střely: 48:32, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0