Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 08 duben 2018
Zobrazení: 532

2017/2018
Palmovka-Loba, 8. 4. 2018, 17:00 hod.
Po velikonoční pauze pokračoval Uftaland v honbě za play off na domácím hřišti proti Mighty Bucks. Sestava tentokrát konečně nepřipomínala sedm statečných a díky hokejovým posilám Lukáši Havelkovi (SC Kolín, 2. liga) a Vladimíru Emingerovi

(BK Mladá Boleslav, Tipsport ELH) toužil Uftaland svého soupeře z vyšší skupiny potrápit.

První třetina přinesla vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách. Po samostatném úniku a precizně provedeném blafáku však dostal domácí do vedení právě Lukáš Havelka - 1:0. Žádnou další střelu však skvěle chytající brankáři za svá záda nepustili, a "do šaten" tak odcházeli s náskokem hráči Ufty.

Ve druhé třetině Mighty Bucks přidali na důrazu i rychlosti a tlačili se za vyrovnáním. Nedisciplinovanost na obou stranách však hru přelévala ze strany na stranu, ale žádný ze střelců v prostřední části nezamířil přesně. I po třiceti minutách hry tak svítilo na tabuli skóre 1:0.

Třetí část hry se nesla ve znamení vysokého důrazu a dobývání branky Jakuba Nágla (Uftaland) na jedné straně a snahy o udržení, nebo lépe navýšení skóre na straně druhé. Zejména obrovská šance Adama Bejšovce (Mighty Bucks) z pozice mezi kruhy volala po vyrovnání. Proti však byla vyrážečka domácího gólmana. Když gólem neskončily ani závary před brankou Mighty Bucks, měnily se strany v půlce poslední patnáctiminutovky stále za stavu 1:0 pro domácí.

Přesilovky na obou stranách poskytovaly šanci na vstřelení důležitého gólu oběma týmům, ale do černého zamířil až tři minuty před koncem dělovkou Vladimír Eminger, který výstavním gólem uklidnil svůj tým - 2:0.

Mighty Bucks se nadechli k závěrečnému náporu, ale jejich snahu utnul po druhé gólové nahrávce kapitána Martina Janoty v utkání další nekompromisní ranou Petr Müller - 3:0.

Uftaland tak slaví nečekanou, ale o to cennější tříbodovou výhru a brankář Jakub Nágl první vychytaný shutout v sezóně!

Nejlepší hráči: Jakub Nágl, Martin Medlík

Uftaland - Mighty Bucks Praha 3:0 (1:0,0:0,2:0)
Střely: 16:25, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0