Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Uftaland - HC Red Wings Mladá Boleslav 1:3

Vytvořeno: 24 září 2018
Zobrazení: 533

2018/2019
Palmovka-Asfalt, 22. 9. 2018, 16:00 hod.

7+1 statečný na body nedosáhli. Ve druhém kole dal Uftaland vzpomenout na poslední semifinálovou sérii proti Hanspaulce, a to hned v několika ohledech: slabá docházka, střelecká nemohoucnost a skvěle chytající brankář

Přestože vstup do utkání se domácím vydařil a branku Red Wings ohrozili několika nebezpečnými střelami, pomyslné světlo za bránou se nerozsvítilo v první části ani na jedné straně, a to ani navzdory několika vyloučením.

Ve druhé části dostal Uftaland opakovanou možnost přesilové hry, ale tato disciplína zatím pro tým s rybí kostrou na dresu letos nepředstavuje velkou výhodu. S koncem přesilovkové série ve druhé třetině skončila také herní převaha Uftalandu. Boleslavský soupeř, nabuzen úspěšnou hrou v oslabení, přidal na obrátkách, zatímco domácí, ve velmi oslabené sestavě, pomalu ztráceli dech a zarputilost.

Nebýt neuvěřitelných zákroků brankáře Uftalandu, Jakuba Nágla, který přiváděl boleslavské střelce k šílenství, bylo by už ve druhé třetině rozhodnuto. Ani prázdná brána několikrát nestačila hostům ke vstřelení gólu, protože domácí gólman míček zastavil i v beznadějných situacích za cenu skoku do prázdné brány či jiné, často velmi krkolomné pozice.

Přesto se však jedna střela ujala a po chybě v obranném pásmu dostal mezi kruhy míček nikým nehlídaný hostující hráč, který otevřel skóre zápasu - 0:1.

Do třetí třetiny vstupoval Uftaland s cílem zlepšit hru a zvýšit důraz i střelbu, která začala od poloviny zápasu výrazně uvadat. Šikovnou tečí střely od modré však navýšili vedení hosté a Uftaland se rázem ocitl ve složité situaci - 0:2. Martin Janota však jako správný kapitán svou důsledností a šikovností snížil a vrátil Uftaland do hry - 1:2.

Celý zápas byl poznamenán řadou vyloučení (konečný součet 6:7), a právě v momentu, kdy se domácí chtěli nadechnout k závěrečnému tlaku a honbě za vyrovnáním, putovali na trestnou lavici. Po další chybě v obraně nikým nehlídaný střelec hostů protlačil míček až za bezmocného brankáře Nágla a posunul skóre na konečných 1:3.