Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

HC Red Wings Mladá Boleslav - Uftaland 0:1

2017/2018
Hrdlořezy, 14. 4. 2018, 10:00 hod.

Zápas jara s infarktovou koncovkou!
Na drsný hrdlořezský asfalt vyrazil Uftaland v počtu pouhých 8 hráčů do pole, nechyběly však hokejové posily Vladimír Eminger a Lukáš Havelka.

Od začátku se očekávala vyrovnaná bitva o každý centimetr mladoboleslavského "pilníku". V dobrých pozicích nemířili do černého Vladimír Eminger, který tentokrát naskočil v obraně a střídal pouze sporadicky, Jiří Vávra ani Martin Janota, stejně neúspěšní byli i domácí při překvapivé střele po vhazování i skryté střele od modré a následné dorážce z bezprostřední blízkosti.

I ve druhé části utkání kralovali oba brankáři. Lukáš Havelka se dvakrát ocitl tváří v tvář domácímu brankáři, ale ani po těchto šancích se skóre neměnilo. Na druhé straně vyškrábl lapačkou mimo tyče pohotovou střelu boleslavského útočníka hostující brankář Jakub Nágl a při následném přečíslení pro změnu vykopával špičkou betonu tvrdý příklep domácích. Skóre zůstávalo i po dvou třetinách neměnné a infarktový zápas dvou přímých konkurentů v boji o postup do play off pokračoval - 0:0.

Třetí třetina se nesla v duchu předchozího průběhu, i když o něco víc ze hry měl hostující Uftaland. Žádná z vyslaných střel však neměla gólové parametry. Pět minut před koncem hosté začínali pomalu ztrácet na pohybu a důrazu a díky opakovaným chybám v obranném pásmu pustili domácí do několika nebezpečných šancí.

Dvě minuty před koncem tak přišel time out, který měl pro zbývající vteřiny zápasu tým nabudit k větší aktivitě a rozvaze při hře. Když na začátku poslední minuty základní hrací doby Jiří Vávra obral o míček domácího obránce, ocitl se sám před boleslavským brankářem. Dlouhou kličkou do forhendu si do té doby bezchybného strážce domácí svatyně položil a 53 vteřin před třetí sirénou z úhlu zakončil do odkryté brány - 0:1!

Ve zbylých vteřinách se domácí při power play snažili vyrovnat výsledek zápasu, ale Uftaland s vypětím sil nervydrásající koncovku zvládl bezchybně a raduje se z extrémně důležitého tříbodového vítězství!

Uftaland tak ve druhém utkání po sobě neobdržel branku a srdnatě bojuje o postup do play off. Kaňkou na výsledku je zlomenina nosu kapitána Martina Janoty po zásahu míčkem z první třetiny.

Nejlepší hráči: Jakub Nágl, Jiří Vávra

HC Red Wings Mladá Boleslav - Uftaland 0:1 (0:0,0:0,0:1)
Střely: 25:25, vyloučení: 0:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0