Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

SK Ďáblové Praha B - Uftaland 1:2sn

Vytvořeno: 12 březen 2018
Zobrazení: 691

14. kolo - 2017/2018
Palmovka-Loba, 11. 3. 2018, 14:00 hod.
Druhé jarní utkání Uftalandu mělo na Palmovce pikantní nádech bratrovražedného souboje. Hned trojice hráčů Ďáblů prošla v minulosti oranžovým dresem, a tak kromě souboje o veledůležité body mělo utkání dodatečný náboj.

Do utkání lépe vstoupili hosté a dali najevo, že chtějí navázat na výhru z minulého týdne. Ďáblové se však nechtěli nechat zahanbit a nebezpečně hrozili z rychlých výpadů. Po jednom z nich, a opakovaných dorážkách, se přesně trefil bývalý člen Ufta-party, Jozef Sekeráš. Bohužel pro něj i pro domácí však nebyl vedoucím mužstva uveden v zápise o utkání, a tak nejen, že branka nemohla být uznána, ale sám hráč musel z dalšího průběhu utkání odstoupit. Pokračovalo se tak za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině Ďáblové přidali na obrátkách, zatímco naše družina občas až příliš hledala lepší pozice pro střelu, které se nám však příliš nedostávaly. Přesto předváděná hra vesměs snesla přívlastek vyrovnaná, šance střídala šanci a utkání i nadále kralovali oba brankáři. Při jednom ze závarů před brankou hostů se balonek do brány snažil dostat další bývalý Ufta-hráč, Marián Fazekaš, ale rozhodčí jeho opakovaný pokus gólovým neshledali. I po druhé části tak skóre zůstávalo bezbrankové a zápas otevřený.

Do závěrečné části vstoupil Uftaland v oslabení 3 proti 4 následovaným dokonce hrou 3 proti 5. Tu hosté přečkali bez úhony soustředěnou hrou a následovali ji zlepšenou útočnou hrou, korunovanou navíc exkluzivní ranou hostujícího útočníka Filipa Štěrby do horního rohu - 0:1. Ďáblové se všemi dostupnými prostředky snažili o vyrovnání skóre a opakovaně hrozili před bránou Uftalandu. Když dostali 87 vteřin před koncem třetí části výhodu přesilové hry, vylepšili jí odvoláním svého brankáře a v 6 hráčích se proti 4 statečným snažili o vyrovnání. To se jim podařilo 20 vteřin před závěrečnou sirénou díky skryté střele třetího bývalého Ufta-hráče, Michala Vosmika - 1:1.

Do nájezdů nastoupil Uftaland odhodlaný urvat druhý bod a přes počáteční neúspěšný nájezd se do černého trefili Petr Müller a Jiří Vávra. Na druhé straně napoprvé zazvonila tyč a ve druhé sérii jediný úspěšný střelec domácích z předchozího průběhu utkání, Michal Vosmik, neprostřelil mezi betony po celý zápas skvěle a jistě chytajícího Jakuba Nágla, a Uftaland mohl slavit další velmi důležitou výhru 2:1 po nájezdech!

Nejlepší hráči: Nágl Jakub

SK Ďáblové Praha B - Uftaland 1:2sn (0:0,0:0,1:1)
Střely: 26:28, vyloučení: 2:6, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

Branky(asistence):
36:46 Štěrba Filip (Janota Martin)
45:00 Müller Petr (sn)

Tresty:
26:30 Janota Martin DRH
29:15 Kočí Tomáš POD
30:00 Štěrba Filip SEK
39:20 Medlík Martin NAP
43:33 Janota Martin NAP
45:00 Janota Martin KRO

Sestava:
Nágl - Kočí, Müller, Medlík, Hulinský
Štěrba, Janota, Bémer - Vávra, Langr, Stejskal - Martoch

Zásahy brankáře: 25 (96%)

Zápis z utkání (2.NHbL) - Zápis z utkání (jpg)

Rozhodčí: Luboš Dubovský, Imrich Rezek