Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Vytvořeno: 07 březen 2018
Zobrazení: 621

13. kolo - 2017/2018
Palmovka-Loba, 4. 3. 2018, 15:30 hod.
Do jarní části vstoupil Uftaland proti nevyzpytatelnému soupeři důležitou výhrou za tři body. Soustředěný výkon, dobrá produktivita i solidní hra v obraně, to byly klíče k dnešnímu zaslouženému úspěchu.

V dresu Uftalandu se kvalitním výkonem představila nová posila do obrany, Matyáš Němec, do hry se vrátili také dlouhodobě zranění Martin Žíla a Jirka Bémer, který naskočil na Asfalt ihned po skončení zápasu Rafanů na vedlejším hřišti, kde se zapsal mezi střelce.

V první třetině se po úvodním oťukávání a šancích na obou stranách radovali z vedení domácí, když přesně zamířil sváteční střelec, tentokrát v roli kapitána, Tomáš Kočí - 1:0.

Druhá třetina se nesla v duchu zvýšeného tlaku domácích, korunovaném brankou na 2:0. Střelcem byl Jakub Hulinský. Jedinou slabší chvilku si obrana Uftalandu vybrala ve vlastní přesilovce, při které se po nepovedené rozehrávce dostali Medvědi do přečíslení 2 proti 1 a přesnou ránou pod vyrážečku prostřelili jinak bezchybného Jakuba Nágla v brance Ufty. Ještě do přestávky ale vrátil na hokejky Uftalandu klid Lukáš Píša nekompromisní přesilovkovou dělovkou pod víko - 3:1.

Do poslední části nastoupili Medvědi se zlepšeným pohybem a vědomím, že aby dnes mohli pomýšlet na bodový zisk, bude třeba zvýšit obrátky a zlepšit produktivitu. Nedisciplinovanost domácích jim usnadňovala práci, ale při hře pěti proti pěti Uftaland souvislejší tlak nepřipustil. Naopak gólem na 4:1 zvýšil skóre navrátilec do sestavy, Martin Žíla, a definitivně potvrdil dnešní dobrý výkon celého týmu. Závěr si Ufta pohlídala, a zaslouženě tak slaví důležité 3 body do tabulky 2. NHbL.

Nejlepší hráči: Uftaland

Uftaland - SHM HBC Medvědi 4:1 (1:0,2:1,1:0)
Střely: 31:22, vyloučení: 5:5, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:1