Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

SF - 2017/2018
Palmovka-Loba, 19. 5. 2018, 10:00 hod.
stav serie: 1:0
Po vyřazení Ďáblů se Uftalandu sérií pracovních povinností i předem plánovaných aktivit rozpadla úderná sestava, a tak na Palmovce v sobotu rozehrál semifinále proti Hanspaulce v počtu 7+1 statečných.

Vstup do utkání měl však, navzdory papírovým předpokladům, lepší právě Uftaland a hned zkraje zahrozil několika šancemi.

Soustředěná hra i fantastické zákroky, kterými brankář Kuba Nágl deptal hráče domácích a ničil jejich snahu o odskočení ve skóre, držely šance Uftalandu na dobrý výsledek až do konce druhé třetiny. Když však Hanspaulka v posledních dvou minutách druhé části pykala za svůj faul, paradoxně se jednalo o zlomový okamžik prvního semifinále. Dvě vteřiny před druhou sirénou totiž domácí zvýšili ve vlastním oslabení na 4:1.

Když po přestávce využila Hanspaulka další zaváhání hostů ve stejné přesilovce, bylo to už po 10 vteřinách závěrečné třetiny 5:1. Ještě v průběhu první minuty přidali po přečíslení domácí další gól (6:1) a hra Uftalandu, do konce druhé třetiny soustředěná a nad očekávání efektivní, se definitivně rozpadla. Únava a chyby převážily jazýček vah jednoznačně na stranu Hanspaulky a ta dohrála zápas v pohodovém, exhibičním tempu i výsledku.