Uftaland.cz - oficiální stránky hokejbalového týmu hrající POHbL - Players of Uftaland (rok založení: 1998)

Uftaland - HC Red Wings Mladá Boleslav 5:3

Vytvořeno: 20 listopad 2017
Zobrazení: 509

8. kolo - 2017/2018
Palmovka-Loba, 19. 11. 2017, 17:00 hod.

V neděli večer se Uftaland postavil na domácím hřišti v odloženém utkání boleslavským Red Wings. Skóre zápasu otevřela hned první střela na boleslavskou bránu v podání Jakuba Hulinského, avšak z vedení se Uftaland neradoval dlouho. Stejně jako v minulém zápase dělalo domácím potíže střežení

předbrankového prostoru, a odtud také padl vyrovnávací gól. Na další gól Uftalandu, kterým si vzal zpátky vedení, zareagovali pouhých deset vteřin před koncem první části Red Wings, když vyrovnávacím gólem potrestali chybnou rozehrávku domácího brankáře.
Ve druhé třetině převzali Red Wings otěže utkání a vytrvale ostřelovali branku domácích, v níž se své předchozí zaváhání snažil odčinit gólman Uftalandu. Vyrovnané skóre a přemíra snahy vyústila v častá vyloučení a zvýšení nervozity a důrazu hráčů. Přesto se však druhá část gólem na žádné straně nezaskvěla, a tak do poslední třetiny vstupovaly oba týmy se stejnými šancemi na vítězství.
V ní pokračovalo boleslavské dobývání branky Uftalandu. I domácí se však snažili zvýšit své útočné snažení a byli za to odměněni dvěma slepenými góly, kterými Lukáš Píša zkompletoval hattrick. Za stavu 4:2 pro Uftaland svitla boleslavským poslední naděje v zápase a další nedůraz domácích v předbrankovém prostoru přetavili v brzké snížení na 3:4. Tři minuty před koncem utkání se pokoušeli Red Wings o vyrovnání skóre v šesti hráčích v poli, ale žádný ze střeleckých pokusů neprošel za brankáře domácích, a tak v duchu pořekadla "nedáš - dostaneš" uzavřel účet zápasu na 5:3 střelou do prázdné brány domácí Filip Štěrba.
Ubojované vítězství v nervózním zápase má pro Uftaland velkou cenu. Poměr střel 18:30 však svědčí o nutnosti zlepšit herní projev, a to už do úterního večera, kdy zkřížíme své hole se zálohou Aviru.